Gå till innehåll
Tyresö Ryttarförening
Tyresö Ryttarförening

Kontakta Tyresö Ryttarförening

Besöksadress:
Fårdala Gård
Ridskolevägen 2
135 30 Tyresö
Se nedan hur du hittar hit!

Postadress:
Ridskolevägen 2
135 30 Tyresö

Telefon:
-

E-post:
info@tyresoryttarforening.se

Bankgiro:
664-0189

Swish:
123 03 13668

Organisationsnr:
812400-6480

Ordförande:
Håkan Bohman, ordforande@tyresoryttarforening.se

Kassör:
Karin Hassler, karin.hassler@tyresoryttarforening.se

Sekreterare:
Gudrun Hamberg, gudrun.hamberg@tyresoryttarforening.se

Tävlingssektionen:
tavling@tyresoryttarforening.se

Ungdomssektion:
Josefin Åhman, ungdomssektionen.trf@gmail.com

Verksamhetschef Ridskolan:
Nina Ström, nina.strom@tyresoryttarforening.se

Övr i styrelsen:
Sara Spånt, sara.spant@tyresoryttarforening.se
Sofi Seljemark, sofi.seljemark@tyresoryttarforening.se
Ebba Aurell, ebba.aurell@tyresoryttarforening.se
Cecilia Alm, cecilia.alm@tyresoryttarforening.se
Erika Carlsson, erika.carlsson@tyresoryttarforening.se
Sinnica Wahlinder, sinnica.wahlinder@tyresoryttarforening.se
Jenny Ingemarsson, jenny.ingemarsson@tyresoryttarforening.se
Mona Michanek, mona.michanek@tyresoryttarforening.se

Hitta hit


Koordinater GPS navigator

  • RT90: X: 6571790, Y: 1639697
  • WGS84: Lat N 59° 14′ 38″ Lon E 18° 15′ 12″
  • Decimal: 59.2454, 18.2547

Vägbeskrivning

  • Kör mot trafikplats Gubbängen, antingen via väg 229 (Örbyleden) eller väg 73 (Nynäsvägen)
  • Ta väg 229 mot Tyresö
  • Sväng av till höger på avfarten 229 TYRESÖ BOLLMORA
  • Kör rakt fram i den första rondellen och fortsätt rakt fram mot G:A TYRESÖ
  • Kör rakt fram genom ytterligare två rondeller
  • Cirka 500 meter efter den senaste rondellen: sväng skarpt höger in på Ridskolevägen. Se fotot nedan!

Kollektivförbindelser

En rad busslinjer, med startpunkt på Gullmarsplan eller i City, stannar vid hållplatsen Öringe (se fotot ovan). Därifrån har du cirka tre minuters promenad till stallet. Hitta din förbindelse via SL:s Reseplanerare Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Sponsorer